Surinkimas

Instrukcijos

 

Surinkimo pradžia

Atlikus namo pamatų paruošimo darbus, laikas pradėti gaminio surinkimą. Rekomenduojame laikytis namo instrukcijoje pateiktų surinkimo etapų ir eiliškumą, nes tai yra greičiausias ir teisingiausias būdas sėkmingai pabaigti montavimą. Tokiu būdu išvengsite dažnai pasikartojančių klaidų, kurios gali sukelti problemų ir montavimo darbų sustabdymą, taip pat gaminio apgadinimą.

Prašome laikytis darbų eiliškumo, net ir tuo atveju, jei atrodo, jog būtų galima išvengti kai kurių etapų.

 

Grindų gulekšniai

Paruošus tinkamą pagarindą/ pamatą, reiktų sudėti grindinių gulekšnių pagrindą. Prieš montuojant gulekšnius prie betoninio pagrindo, reikia sukurti izoliacinį barjerą tarp pamato ir gulekšnių (naudokite stogo veltinį, stogo dangos gabaliukus ar specialią izoliacinę juostą, kurią galite įsigyti vietinėse statybinių medžiagų parduotuvėse). Izoliacinė medžiaga suteiks papildomą apsaugos lygį jūsų mediniam gaminiui, neleis drėgmei pateikti į medinę konstrukciją ir užkirs kelią priešlaikiniam puvimui.

Pasirūpinus tinkama grindų izoliacija, uždėkite kraštinius gulekšnius ant pamato pagal konstrukcijos planą. Įsitikinkite, kad gulekšnių įstrižainės yra vienodos ir guli ant pamato vienodai bei stabiliai. Uždėjus kraštinius grindų gulekšnius, įstrižainės turi būti lygios ir visi kampai turėtų sudaryti 90 laipsnių kampą.

Įsitikinę, kad grindų gulekšniai yra sudėti teisingai bei atitinka namo brėžinio matmenis, pritvirtinkite išorinių sijų dalis medvaršščiais. Po to surinkite visą grindų rėmą. Įsitikinkite, kad rėmas yra lygus ir gerai subalansuotas, kad montavimo metu nekiltų problemų.
Tinkamai uždėjus gulekšnius, pritvirtinkite juos prie pamato ar polių.
Kai gulekšniai pritvirtinti prie pamato, laikas montuoti pirmą sieninių sijų eilę. Dėkite sienines sijas tiesiai ant gulekšnių . Tinkamai uždėjus, apatinės eilės kraštas turėtų išsikišti 5 mm iš kraštinių gulekšnių . Įsitikinkite, kad tarpas tarp pirmos sieninių sijų eilės ir pamato (ar žemės) yra bent 45 mm.

Sieninių sijų galai turi susikabinti ir suformuoti lygią keturkampę konstrukciją tiesiai virš gulekšnių. Dar kartą patikrinkite, ar pirmos eilės įstrižainės yra lygios ir kampai statūs, sutampa su kraštiniais gulekšniais. Tuomet pritvirtinkite pirmą sieninių sijų eilę prie kraštinių gulekšnių.

 

Uždėjus pirmą sieninių sijų eilę ir pritvirtinus prie gulekšnių, laikas montuoti likusias sijas. Atidžiai sekite instrukcijas, kad kiekviena dalis būtų tinkamoje padėtyje. Atkreipkite dėmesį į tai, kad likusios sieninės sijos nėra tvirtinamos varžtais. Kai kurie gaminiai turi ilgasriegius, kuriuos reikia įstatyti į iš anksto išgręžtas skyles. Ilgasriegiai įstatomi užbaigus sienų montavimą, tačiau prieš stogo lentų sukalimą. Kai kurie modeliai turi tik sijų surišimo lenteles, kurios montuojamos statinio viduje ir išlaiko konstrukciją.

Jei būtina, naudokite guminį plaktuką ir medinę lentelę norint švelniai įstatyti sienines sijas į vietą. Niekada netrankykite griovelių metaliniu plaktuku – medis lengvai deformuojasi ir taip pažeisite konstrukcijos integralumą, taip pat padarysite žalos, kuri gali kelti problemų tvirtinant dalis. Kai uždėsite šešias sijų eiles, dar kartą pamatuokite įstrižaines ir įsitikinkite, kad jos yra lygios.

Prieš pradedant kalti stogo lenteles, įsitikinkite, kad įstrižainės namo viršutiniuose kampuose sutampa. Esant reikalui sienas sutvirtinkite/ paremkite, kad išlaikytumėte tinkamą kampą.

Durų ir langų įstatymas montuojant sienines sijas
Mūsų langai turi keturis apvadus iš vidaus ir keturis apvadus iš išorės. Durys turi tris apvadus iš vidaus ir tris apvadus iš išorės, nes durims nereikia apvado apačioje. Duris ir langus galima įstatyti dar sieninių sijų surinkimo metu. Įmontuokite duris ir langus instrukcijoje nurodytu metu, kad užtikrintumėte saugų pritvirtinimą, tuomet užbaikite sieninių sijų montavimą.

Durų ir langų įstatymas užbaigus sienų montavimą
Jei sienų konstrukcija nėra surišta, ir baiminatės, jog langas ar durys nesilaikys iki pilno sienų surinkimo, langus ir duris galima įstatyti jau uždengus stogą. Norint įstatyti duris ir langus užbaigus montavimą, pirmiausia reikia atsukti išorinius apvadus (vienos iš pasirinktų pusių). Įstačius duris ar langą, pritvirtinkite apvadus prie lango ar durų rėmo. Apvadai laikys langą ir duris, ir leis sienoms laisvai judėti.

Atkreipkite dėmesį, kad langų ir durų angos yra keliais centimetrais didesnės nei durų ir langų rėmai. Tarpai leidžia medžiui susislėgti per kelis metus po montavimo ir turėtų sumažėti bėgant laikui. Nepildykite tarpų klijuojančiomis sandarinimo putomis ar kitomis klijuojančiomis izoliacinėmis medžiagomis pirmaisiais metais!

 

Susisiekite
0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop